Hledej osobnost:

Monika Elšíková

Monika Elšíková

režisérka a scenáristka


Studovala krátce DAMU, poté přešla na FAMU, kde absolvovala scénářem k hranému filmu Villa Delia a krátkým hraným filmem Propast na motivy Leonida Andrejeva s Bohumilem Kleplem v hlavní roli (scénář, produkce a režie, 1997).


Během studií natáčela pro ČT publicistické a dokumentární pořady, např. Jeden den bratra Gereona (ČT, 1994). V roce 2001 natočila film Archa pro Vojtu (scénář, text k ústřední písni Druhý břeh", režie a koprodukce)


Píše také knihy pro děti - Jonáš a velryba (1998) a Bubu (1999) - a pro dospělé - Dobré dílo Anastáze Opaska (1999, vše vydáno ve vydavatelství Monika Vadasová-Elšíková); dětské knihy byly oceněny mimo jiné Zlatou stuhou, Nejkrásnější knihou - 1. místo v kategorii Literatura pro děti a mládež, Cenou ministra kultury, Cenou učitelů, kniha o A. Opaskovi byla v anketách Lidových novin a Katolického týdeníku několikrát nominována na knihu roku.


Od roku 1990 publikovala desítky komentářů, mimo jiné v Mladé frontě Dnes, Lidových novinách, Českém deníku a Respektu.


Nyní pracuje na scénáři podle své knihy Bubu, který by měl být v ČT realizován v příštím roce. Chystá vydání románu Vlčí mlha. Studuje Homeopatickou akademii.