Čtyři svatby a jeden pohřeb

plakát
Velká Británie, 1994, 116 minut
Originální názevFour Weddings and a Funeral
RežieMike Newell
ScénářRichard Curtis
KameraMichael Coulter
HudbaRichard Rodney Bennett a Sting (píseň "Secret Marriage")
Hrají: Hugh Grant (Charles), Andie MacDowell (Carrie), John Hannah (Matthew), Kristin Scott (Thomas Fiona), Simon Callow (Gareth), James Fleet (Tom), David Bower (David), Charlotte Coleman (Scarlett), Rowan Atkinson (Otec Gerald)

Technické a distribuční údaje

Originální verze: anglická | Titulky: české | Přístupnost: od 15 let | Distributor: Není | ID: M93

Dvaatřicetiletý Londýňan Charles (Hugh Grant), ačkoliv je pohledný a šaramantní a má kolem sebe mnoho žen, se zatím nechce vázat. Čím více ubývá jeho svobodných kamarádů, tím méně chce být jako oni. Ale všechno se změní, když potká svobodomyslnou Američanku Carrie (Andie MacDowell), se kterou prožije krátký flirt. Okamžitě se zamiluje, začíná ji pronásledovat a brzy zjišťuje, že ona se chce také vdávat ... ale za někoho jiného! Naši dva hrdinové musí absolvovat ještě další dva svatební obřady a jeden pohřební, aby pochopili, že jsou si souzeni, i když ke svému štěstí prstýnek nepotřebují.

Dnes již klasická anglická romantická komedie z prostředí Londýna, která je u diváků stále oblíbená. O jejích kvalitách svědčí i dvě nominace na Oscary: za nejlepší film a scénář.

Právě romantickou komedií Čtyři svatby a jeden pohřeb si herec Hugh Grant založil pověst jednak nepraktických snílků, ale také všelijakých, nicméně...

Klíčová slova

milostný příběh/melodrama/romance, komedie (absurdita/groteska/satira/veselohra), pohřeb/smrt/stáří