Konečně show z roku 1948

At last the 1948 show
Velká Británie, 1967, 30 minut (pásmo, hraný)
Originální názevAt Last the 1948 Show
RežieIan Fordyce
NámětGraham Chapman

Technické a distribuční údaje

ID: M18887

Satirický černobílý seriál Konečně show z roku 1948, který předcházel (a také inspiroval) humor Monty Pythonů, vyprodukovala v roce 1967 pro britskou nezávislou televizní stanici ITV společnost Paradine Productions nezávislého producenta Davida Frosta ve spolupráci s Rediffusion London. Frost tehdy osobně oslovil Johna Cleese (v jeho pre-pythonovské éře), Grahama Chapmana a Tima Brooke-Taylora (později jeden z členů komického tria The Goodies), zda by nebyli ochotni vystupovat v jeho nové televizní show. Souhlasili a ke spolupráci přizvali také Marty Feldmana, který do té doby působil jako scenárista v televizi. Seriál byl natočen krátce před zavedením barevného formátu v televizi ITV. Vzniklo třináct 25minutových epizod, které ale byly po uvedení zničeny. Zachovalo se jen 5 dílů distribuovaných ve švédské televizi, které později zpětně získal a restauroval Britský filmový institut.

Satirický černobílý seriál Konečně show z roku 1948, který předcházel (a také inspiroval) humor Monty Pythonů, vyprodukovala v roce 1967 pro britskou...

Bibliografie

John Cleese a Graham Chapman společně s Tim-Brooke Taylorem, Marty Feldmanem a Aimi MacDonaldovou vytvořili v produkci Davida Frosta 13 epizod satirického černobílého seriálu, který předcházel (a také inspiroval) humor Monty Pythonů. V každé epizodě se řetězily jednotlivé inteligentní skeče, které byly často přerušovány krátkými nesouvisejícími sekvencemi, hranými líbeznou Aimi Macdonald.

Fotogalerie

At last the 1948 show
At last the 1948 show
At last the 1948 show